Velké Dářko
 
  Home 
  Velké Dářko
  Fun-wind.cz
  Aktuálně
  
   Webcam
   Meteo
   Archív
  Poloha
 
  Běžkařské tratě
    
  Historie
 
  Foto
   
   
  Galerie
 
připravujeme
   
  Sport - kultura
 
   
   
  Subjekty
  
 
 

Škrdlovice

   
   
  WWW - linky
 
   
   
  Nejbližší akce
 
 17.-18. leden 2009
 
 Snow Big Day
 
 Windsurfing Club
 
  Velké Dářko
   
   
   
   

 

Poloha

Velké Dářko se nachází  takřka v centru Čech v části Českomoravské Vysočiny – Žďárské vrchy. Rybník s plochou 206 ha , tj. 2 km2 , byl založen v 15. Století. Původním účelem bylo shromažďování vody na pohon hamrů, později chov ryb. Nyní, po restituci, se vrátil rybník do majetku Dr. Kinského, který  v chovu ryb pokračuje. Ačkoliv je Velké Dářko velké, je však dosti mělké, maximum 4 m, průměrná hloubka 1,5 m.

        Příjezd je nejlepší z dálnice D1, když sjedete na výjezdu na Žďár nad Sázavou. Ze směru od Prahy nejlépe na výjezdu u Velkého Beranova.

      Ze směru od Prahy lze též použít D11směr Hradec Králové,u Poděbrad na Kolín, Čáslav, Golčův Jeníkov, Chotěboř, Ždírec nad Doubravou až na Velké Dářko.( Vyhnete se častým zácpám na D1)

       Ze směru od Brna opustíte dálnici buď u Velké Bíteše nebo Velkého Meziříčí. Po projetí Žďárem pojedete po hlavní silnici č.37 asi 10 km a u vesnice Škrdlovice zabočíte doleva směr Velké Dářko.

     Nadmořská výška rybníka 615 m signalizuje drsnější počasí a současně poskytuje záruku častějších větrů.

     Velké Dářko je obklopeno nádhernou přírodou s rozsáhlými lesy a mnoha příležitostmi rekreačního vyžití. Lesní cesty asfaltové i přírodní nabízejí jízdu na horském kole po téměř celé Vysočině s nádhernými výhledy, možnostmi občerstvení, poznání přírodních krás a kulturních památek. Okolní lesy jsou vhodné pro rekreační chůzi či běh. Musíte ale dbát na to, že se nacházíte v CHKO Žďárské vrchy a v přírodní rezervaci.

  © funwind 2008